Kategorie przepisów

Mistrzowskie Gotowanie w CH M1 Czeladź z udziałem Pascala Brodnickiego

Kulinaria od wieków traktowane są jako prawdziwa sztuka i niejednokrotnie oryginalny przepis okazuje się cenniejszy niż złoto. Nie można się zatem dziwić, że moda na gotowanie nieustannie rośnie. Jednym z dowodów na to, że sztuka kulinarna inspiruje całe grono, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, może być konkurs zorganizowany w CH M1 w Czeladzi.

Konkurs o którym mowa odbył się w dniach 18-31 października 2010 roku i przeszedł do historii pod nazwą "Mistrzowskie Gotowanie". Warto dodać, że podobne eventy znane są również za granicą, zmieniając tym samym zawody kulinarne w imprezę międzynarodową. Dotychczasowe edycje miały miejsce w Niemczech oraz Turcji. W Polsce organizatorami "Mistrzowskiego Gotowania" zostali CH M1 w Czeladzi, a także GMDK – Grupa Marketingowa. Impreza odbyła się pod patronatem portalu MojePrzepisy.pl

Uczestnicy "Mistrzowskiego Gotowania" zostali wytypowani na podstawie specjalnych zgłoszeń, umieszczonych na stronie www.czeladz.m1-centrum.pl. Dodatkowo na terenie Centrum Handlowego M1 można było znaleźć specjalne urny, które zasypywane były najróżniejszymi przepisami i recepturami. Jury miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia, aby spośród dziesiątek przepisów wyłonić te najbardziej smakowite.

W ciągu dwóch tygodni, dzień w dzień w kulinarne szranki stawała czwórka uczestników, którzy mieli udowodnić, że to ich przepis wart jest głównej nagrody – profesjonalnego zestawu AGD. Emocje związane z samym konkursem to jednak nie wszystko. "Mistrzowskie Gotowanie" wiązało się również z mnóstwem degustacji, pokazów i prelekcji na temat kulinarnej sztuki. Każdy miłośnik gastronomii mógł znaleźć w bogatym programie coś interesującego. Warto wspomnieć, że atrakcje zostały przygotowane także z myślą o najmłodszych – specjalne warsztaty dla dzieci prowadził Maciej Rydz, wybitny kucharz ze Stowarzyszenia Smaki Świata.

Nie można zapomnieć o obecności Pascala Brodnickiego oraz Remigiusza Rączki. Obaj panowie przygotowali osobne kulinarne widowiska, a podczas wielkiego finału zajęli miejsce w jury. Kulinarnych atrakcji nie brakowało, a emocje towarzyszyły zarówno uczestnikom, jak i widzom. Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejną smakowitą edycję.

Prezentujemy fragmenty realizacji eventu Mistrzowskie Gotowanie w centrum M1 Czeladź z udziałem Pascala Brodnickiego zrealizowanego przez Ars Media

Zdjęcia z eventu:

Wszelkie prawa zastrzeżone - MojePrzepisy.pl 2006-2017